صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۵۷ ب.ظ
0
وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد؛

رشد ۲۸٫۳ درصدی تولید خودرو سواری طی دو ماهه ۹۴

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: طی ماههای فروردین و اردیبهشت امسال تولید خودروی سواری با رشد 28.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 93 به رقم 150 هزار و 556 دستگاه رسید.

وراوی :

وراوی: تولید انواع خودرو طی فروردین و اردیبهشت امسال به ۱۶۱ هزار و ۴۲۶ دستگاه رسید که این رقم نسبت به دو ماهه نخست سال گذشته رشد ۱۷٫۲ درصدی را نشان می دهد.
فروردین و اردیبهشت ماه امسال تولید وانت به رقم هشت هزارو ۵۴۷ دستگاه رسید، مینی بوس ۹۴ ، اتوبوس ۱۵۷ و کامیون دو هزار و ۵۷۲ دستگاه ذکر شد.
عمده ترین خودروهای سواری تولید شده در دوره این گزارش، تیبا دو گانه سوز ۲۱ هزارو ۶۲۳ دستگاه، تیبا ۱۲ هزار و ۶۴۷ دستگاه و پژو پارس ۲۳ هزار و ۳۰۶دستگاه تولید شد.

همچنین پژو ۴۰۵ ، پژو ۲۰۶ و پراید نسیم و صبا به ترتیب ۱۸ هزار و ۱۱۴، ۱۸ هزار و ۳۵ و ۲۰ هزار و ۱۸۱ دستگاه طی مدت مزبور تولید شد.

علاوه براین تولید سمند، پراید و نسیم و صبا دو گانه سوز به ترتیب ۱۲ هزار و ۵۹۱، ۱۱ هزار و ۳۳۴ و دو هزار و ۸۷۱ دستگاه در دو ماهه ۹۴ اعلام شد.

براساس این گزارش رانا چهار هزار و ۳۴۶ دستگاه، دنا چهار هزار و ۶۹، سراتو یکهزار و ۵۴۳ و محصولات رنو نیز دو هزار و ۱۳۶ دستگاه به تولید رسید.

تولید پارس تندر به میزان یکهزار و ۴۷۸ ، MVM پنج هزار و ۸۵۷ ، X100 بالغ بر ۲۲۳ دستگاه و تندر ۹۰ به رقم یکهزار و ۹۶۰ دستگاه به بازار عرضه شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه تولید انواع خودرو سواری در سال جاری را دستیابی به رقم یک میلیون و ۲۳۵ هزار دستگاه اعلام کرده که علاوه برآن ۱۳۰ هزار دستگاه وانت، پنج هزار دستگاه اتوبوس و مینی بوس و ۳۰ هزار دستگاه کامیون کشنده نیز قرار است به تولید برسد.

سال ۹۲ تولید انواع خودرو سواری ۶۲۵ هزار دستگاه بود که با رشد ۵۶ درصدی در سال گذشته به رقم ۹۷۴ هزار دستگاه رسید.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر