صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۳۲ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان پارس‌آباد گفت: بانوان کارآفرین و مشاغل روستایی و کارهای جمعی در سطح شهرستان پارس‌آباد حمایت می‌شوند.

وراوی :

وراوی: مهدی احمدی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه زنان شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: بانوان رکن مهم تربیتی، اقتصادی و فرهنگی جامعه بوده و بای تلاش کنیم تا با استفااده از توانمندی‌های این قشر عظیم جامعه تحرک و پویایی را در آن شاهد باشیم.
وی با اشاره به نقش بانوان در دوران دفاع مقدس و نقش تربیت نسل‌ها و به واسطه آن تربیت و پرورش نیروهای انسانی متخصص و متدین افزود: با به روی کار آمدن دولت یازدهم فضا برای فعالیت بانوان بیشتر باز شده و لازم است با برنامه‌ریزی لازم، فعالیت‌های خود را برای اولویت‌های توسعه کشور و شهرستان بیشتر کرده و نقش کلیدی خود را در پیشرفت روزافزون ایفا کنند.
احمدی با بیان اینکه بانوان نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند و می‌توانند رکن مهم اقتصادی کشور و کمک مالی خانواده باشند، تصریح کرد: شرکت‌ها و اداراتی که از وجود زنان در بدنه اجرایی و مدیریتی استفاده می‌کنند دارای نظم و انضباط و بهره‌وری و موفقیت و رونق بیشتری هستند.
فرماندار شهرستان پارس‌آباد از حمایت دولت از بانوان کارآفرین و مشاغل روستایی و کارهای جمعی خبر داد و افزود:‌ در شهرستان پارس‌آبادنیز ای این گونه فعالیت‌های حمایت می‌شود تا زمینه برای فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی بانوان فراهم آید.
وی با اشاره به آسیب های موجود در مسیر جوانان در جامعه و هجمه رسانه‌های بیگانه و ماهواره‌ها و نیز فضاهای مجازی در راستای تهاجم فرهنگی بیان کرد: باید با ارائه برنامه و پیشنهادهای کاربردی در این حوزه فرهنگسازی و آگاهسازی توسط جامعه زنان انجام شود.
احمدی افزود: بانوان شهرستان به لحاظ سطح آگاهی فکری و معنوی در سطح بالای قرار دارند و تحت تاثیر تهاجم‌های رسانه‌ها قرار نمی‌گیرند اما دختران نوجوان به دلیل همجمه‌های بیش از اندازه بیشتر باید مورد توجه و حمایت قرار گیرند که لازم است برنامه‌های تفریحی و آموزشی و ورزشی و آهنیاری برای دختران نوجوان جزو برنامه‌ها ی ضروری قبل و بعد از فارغ‌التحصیلی باشد.
فرماندار شهرستان پارس‌آباد با اشاره به تفاهم‌نامه امضاشده بین مشاور امور بانوان استانداری و کمیته امداد گفت: انتظار می‌رود اجرایی شدن این تفاهم‌نامه در سطح شهرستان با جدیت دنبال شود تا شاهد توانمندی قشر بانوان در شهرستان باشیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر