صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۵:۰۱ ب.ظ
0

کارگاه توجیهی ترویجی اقتصاد مقاومتی به همت بسیج سازندگی نیر در این شهرستان برگزار شد.

وراوی :

وراوی:کارگاه آموزشی توجیهی ترویجی در حوزه اقتصاد مقاومتی در راستای معرفی ظرفیت های اشتغال زایی در نیر برگزار شد.
سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سپاه ناحیه نیر هدف از برپایی این کارگاه آموزشی را در راستای اجرایی کردن ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و با هدف توجیه عرصه های حمایتی سازمان بسیج مستضعفین در بخش اقتصاد مقاومتی ذکر کرد.

وی افزود: بنابر تحقق منویات مقام معظم رهبری، سازمان بسیج سازندگی نیر با افزایش طرح‌های اقتصاد مقاومتی به برگزاری کلاس‌های آموزشی، توسعه طرح های تولید کود ورمی کومپوست، واحد های پرورش دام سبک و سنگین، پرورش زنبور عسل و قالی بافی اقدام کرده است.

سرهنگ دهقانی با اشاره به برنامه های متنوع بسیج سازندگی در بحث اقتصاد مقاومتی گفت: فعالیتهای دامداری، پرورش طیور ، پرورش آبزیان ، قالی بافی و پرورش زنبور عسل، از برنامه های اقتصاد مقاومتی سپاه و بسیج سازندگی نیر محسوب می شوند.

فرمانده سپاه ناحیه نیر با اشاره به اختصاص ۱۴ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های اقتصاد مقاومتی، مشاغل خانگی و تعاونی ها در این شهرستان گفت: متقاضیان بسیجی می توانند با ارائه طرح های خود از این تسهیلات استفاده کنند.

دهقانی با اشاره به جذب اعتبارات اشتغال زایی در سال گذشته افزود: پارسال هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب های مختلف به ۷۲ متقاضی اعطا شد.

وی خاطرنشان کرد: در اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی فرهنگ خوداتکایی و خودباوری را در بین مردم برای ماندگاری مردم در روستا‌ها نشر می‌دهد.

دهقانی افزود: طرح های اجرایی بسیج سازندگی با هدف حمایت و توسعه تولید محلی و اشتغالزایی، تشویق مردم در تولید محصولات خانگی و خودکفایی خانوارهای روستایی توسط بسیج سازندگی حوزه مقاومت نیر در حال اجراء می باشد.

نیریمیز

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر