صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۷ ق.ظ
0

به منظور بررسی آسیب ها و راه کارهای حوزه گردشگری جلسه ای با حضور مسئولین و سرمایه گذاران در مجتمع وله زیر برگزار شد.

وراوی :

وراوی: با همکاری میراث فرهنگی مشگین شهر کارگروه گردشگری با موضوع ” آسیب شناسی توسعه گردشگری در مشگین شهر و راهکار های توسعه” در محل سالن اجتماعات مجتمع  وله زیر با حضور مسئولین شهرستانی و سرمایه گذاران برگزار شد.

شهروز حیدری رئیس اداره میراث مشگین شهر در این جلسه اظهار داشت: حضور غیر منتظره گردشگران در مشگین شهر درتعطیلات و به دنبال آن بروز مشکلات و آشکار شدن نیاز ها و کاستی ها در این حوزه ما را برآن داشت تا با تشکیل کارگروهی آسیب های موجود را شناسایی و آن را رفع کنیم .

وی افزود : “پل معلق” با جاذبه های خاص خود و سایر پروژه های گردشگری کاتالیزور توسعه گردشگری در مشگین شهر هستند.

حیدری به وجود مشکلات عدیده در حوزه گردشگری اشاره کرد و اظهار داشت: غیر علنی بودن برنامه های تدوین شده، بی برنامگی محض، نگاه پروژه ای ، کمبود ارتباط بین صاحب نظران و متخصصان گردشگری و نبود اهتمام جدی در برنامه ریزی های کلان کشوری از عمده مشکلات موجود است و همچنین در سطح شهرستان هم کمبود شدید زیر ساخت ها ، عدم معرفی جاذبه ها بصورت علمی و جامع ، گستردگی جذب گردشگری در تمام شهرستان ها و فصلی بودن گردشگری را از جمله موارد نیازمند توجه دانست.

رئیس میراث فرهنگی اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری را برشمرد و اضافه کرد: تهیه نقشه جامع گردشگری انجام می شود که در پی آن مطالعه قوتورسویی به اتمام رسیده و مسیر قینرجه به مشگین شهر در حال اجراست.

وی به توجه ویژه مسئولین به زیر ساخت ها در چند سال گذشته اشاره کرد و چهار بانده کردن مسیر  مشگین شهر- اردبیل و اهر – مشگین شهر را بسیار مهم در حوزه گردشگری عنوان کرد و از سرمایه گذاری بیش از ۱۰ نفر در حوزه گردشگری خبر دادو آن را  در سطح استان بی نظیرخواند.

حیدری گفت: فراهم ساختن مراکز اقامتی در زمان کم ممکن نیست اما با بهره گیری از روش های دیگر در این حوزه می توان خلاء های موجود را پرکرد.

وی ایجاد محل های اقامتی موقت را خاطر نشان ساخت و گفت:  کمپ های عشایری و اقامتگاه های روستایی  ، استفاده از اقامتگاه های موقت مانند مدارس، استفاده از پارک ها بعنوان اقامتگاه موقت، و ترغیب مردم به استفاده از منازل مسکونی بعنوان خانه های استیجاری با مجوز اداره میراٍ ث راه حل موجود در جبران کاستی ها است و باید از ظرفیت های ورزشی و طبیعی و فضاهای موجود در اطراف سد ها و ژئو ترمال و زمین گرمایی مشگین شهر در این امر بهره گرفت.

وی در خاتمه به نظرات مهمانان و گردشگران اشاره کرد و گفت عمده گلایه مسافران نبود تابلو های راهنما و عدم نظافت شهری توسط شهرداری بود که هردو در حوزه شهرداری مشگین شهر است وباید در این مورد اقدامات لازم انجام شود.

همچنین در این جلسه تعدادی از سرمایه گذاران به طرح مشکلات پرداختند و خواستار رفع مشکل راه مسیر مشگین شهر-قینرجه شدند .

عباسی نیا مدیر پروژه پل معلق هم استقبال مردم و گردشگران را بی نظیر خواند و از افتتاح چند پروژه از جمله سایت بالن سورای و رستوران گردان در پروژه معلق خبر داد.

در این جلسه برخی از حضار به طرح مسائل و مشکلات حوزه شهری پرداختند و پیشنهادات لازم را ارائه کردند.

بعد از پایان این مراسم مسئولین و سرمایه گذاران در محل پروژه پل معلق حضور یافتند و از قست های مختلف این پروزه بازدید کردند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر