صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۹:۱۲ ق.ظ
3
در جلسه کارگروه آسیب شناسی توسعه گردشگری مطرح شد:

انتقاد شدید شهروندان و مسئولین از شهرداری مشگین شهر

وراوی :

وراوی:در مراسم آسیب شناسی توسعه گردشگری که در محل مجتمع وله زیر برگزار شد برخی از حاضرین به انتقاد شدید از ضعف عملکرد شهرداری پرداختند.
یکی از حاضرین در جلسه بااشاره به ظرفیت دامی شهرستان مشگین شهر گفت: زمینه سازی برای ایجاد درآمد از فروش و عرضه محصولات دامی به گردشگران باید انجام شود.

وی درادامه عملکرد ضعیف شهرداری را خاطر نشان کرد و گفت: با ورود گردشگران به مشگین شهر عملیات عمرانی شهرداری شروع می شود که برای نمونه حفاری در مسیر میدان جانبازان مشکلات زیادی را برای گردشگران ایجاد کرده بود.

او ادامه داد: عملکرد شهرداری در حوزه فضای سبز بسیار ضعیف است و وضعیت فضای سبز اسفناک می باشد .در حوزه نظافت شهری هم ضعف شهرداری مشهود است و فضای شهری پر از زباله های شهری است.

جواد دهقانی ( خبرنگار صدا و سیما) نیز در این جلسه اظهار داشت : پارک جنگلی که به نوعی اتاق پذیرایی از گردشگران است مورد بی مهری و بی توجهی مسئولین است بطوریکه شاهدیم تخریب تیربرق پارک جنگلی که در اثر سیل ۱۳۸۰ بود تا به امروز جایگزین نشده و فاقد روشنایی است که این در حوزه کاری شهرداری است و باید اقدام لازم انجام شود.

وی به معضل مسدود کردن خیابان ها توسط شهروندان برای انجام عملیات ساختمانی اشاره کرد و گفت: این امر مشکلات زیادی را برای مسافران ایجاد می کند و موجب سردرگمی می شود .

دهقانی نبود تبلیغات در حوزه گردشگری را یکی از اساسی ترین مشکلات دانست و گفت به داشته هایمان باید توجه کنیم .

وی به گلایه شدید یکی از مسافران اشاره کرد و گفت: مسافران از وضعیت شهر بسیار گله مندند و اظهار می کنند که شهر بدون شهردار به نظر می رسد چرا که از نظر نظافت و بهداشت در وضعیت نامناسبی قرار دارد .

او در خاتمه نبود تابلو های راهنما در سطح شهررا خاطر نشان کردو خواستار توجه در این زمینه شد.

ایمانعلی ایمانی رئیس شورای شهر هم گفت: ۸ روز بعد از شروع فعالیت عمرانی در میدان جانبازان بنده به شهردار تذکر دادم . واقعیت این است که شهرستان نیازمند تعامل است . وی با اظهار ناخرسندی از انتقادات گفت: بنده روزی در این شهر با پای پیاده به معرفی جاذبه های شهرستان مشغول بودم وآن موقع کسی نبوداز ما تشکر کند اما هم اکنون همه منتقد شده اند.

مدیر مسئول سایت وراوی نیز در این جلسه اظهار داشت: اقدامات شهرداری در برخی حوزه ها دوباره کاری و خیانت به بیت المال است .

وی افزود: نبود فکری نو و نگاه سنتی به مدیریت شهری موجب شده است با اجرای طرح های غیر کارشناسی بیت المال تضییع شود .

عسکرزاده به مشکلات حوزه فضای سبز اشاره کرد و افزود: شهرداری مشگین شهر به دنبال دلبری از مردم است و بنای اقداماتش همین افکار غیر معقولانه می باشد خرید درخت کاج به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان در  خیابان اصلی در حالی که نقاط مختلف شهر از نبود فضای سبز مناسب رنج می برد چه توجیهی دارد.

وی در ادامه نبود استراتژی توسعه و بی برنامگی شهرداری را از عمده مشکلات بیان کرد و افزود متاسفانه شهردار همچون معماران قدیم به شهر نگاه می کند و بدون بهره گیری از مشاوران حوزه های مختلف حرکت می کند. در حوزه های عمرانی شهرداری فقط به پازل چینی و جدول گذاری در محله هایی که بعضا نیاز به این اقدام احساس نمی شود می کند که جای سوال دارد که چرا اصرار بر پازل چینی و جدول گذاری وجود دارد ؟

مدیر مسئول سایت وراوی در خاتمه به کیفیت پایین اقدامات شهرداری اشاره کرد و افزود: پازل خریداری شده  فاقد استاندار به نظر می رسد و متاسفانه در این مورد شهردار با کوتاهی و میدان دادن به مدیریت عمرانی خود آقای جمشید اکبری که انتقادات زیادی در افکار عمومی به او وارد است باعث شده است که از طرق مختلف هزینه های زیادی به بیت المال تحمیل شود.

عسکرزاده آسفالت ریزی غیر اصولی شهرداری را هم مورد اشاره قرار دادو گفت متاسفانه دربرخی موارد شاهد بودیم که آسفالت ریزی ها بدون زیر سازی انجام می شود که خیانت به مردم است.

او در خاتمه وضعیت ورودی های شهر را بسیار نامناسب دانست و اظهار کرد : اخیرا مسافران تبریزی هم از این وضعیت  گله مند بودند و این در حالی است که شهردار محترم در سطح شهرمشغول پازل چینی است.

فرماندار مشگین شهر در این جلسه به نبود تابلوهای راهنما اشاره کرد و خواستار  رفع این مشکل شد و  از اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان به این امر خبر دادو همچنین احداث سرویس بهداشتی را در سطح شهر ضروری دانست.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • مخبر
  پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۵:۱۱
  0
  0

  با سلام تشکر از خبر خوبتان لطفا به ساخت و ساز های غیر مجاز در شهر هم توجه کنید از جمله ساخت ساز غیر مجاز بغل منزل پدر شهردار محترم که طبق گفته ها بیشتر از سقف مجاز طبقه احداث شده و حریم بقعه رعایت نشده است.
 • شهروند دانا
  پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۳:۵۷
  1
  0

  همگان میدانند که ظهور مظلومی و ج.ا از برای معامله سیاسی بوده و عزل و نصب شهرداری اصلا سیاسی پود امامثلث گردانندگان اصلی این قافله دو تن از اعضای شورای شهر منتسب به ج. ا و دیگری مستند ساز بود که با ضربه فنی یاران جدید خود در کارزار این ماجرا ورود کرد و کار را تمام کرد , ضلع آخر فرمانداری و افراد منتسب به نماینده. امروز در واقع هر آنچه به ظهور رسیده برآمده از معامله بوده و در عزل و نصب نه منافع شهر بوده نه مردم بیچاره .از نظر مساعد سایت تشکر.
 • سعید-ر
  پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۶
  1
  0

  بله باید انتقاد بشه وضعیت شهر فقط از نظر نظافت نه بلکه از نظر عمرانی و زیبایی هم نامناسب است. لطفا از زیباسازی شهری هم گزارش تهیه کنید.

دیدگاه شما درباره این خبر