صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۱ ق.ظ
0

برای تنظیم بازار‌ ماه مبارک رمضان ۴۶هزار تن کالای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای و میادین میوه و تره بار با نرخ مصوب عرضه می‌شود.

وراوی :

وراوی: علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف کشورچندی پیش در حالی از برپا نشدن نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در چارچوب طرح ضیافت در‌ماه مبارک امسال خبر داده بود که دیروز رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بر عرضه مستقیم ۴۶هزار تن کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تهران با نرخ مصوب دولتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار تأکید کرد.
سیدمحمد موسوی با اشاره به اینکه ذخیره کافی برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز وجود دارد، افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ستاد تنظیم بازار استان تهران در روزهای‌ماه مبارک رمضان ۳۰هزار تن گوشت مرغ منجمد و هزار تن گوشت گوساله منجمد وارداتی با همکاری اداره کل پشتیبانی امور دام استان در میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مصرف توزیع می‌شود.
به گفته وی مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۵۱۰۰تومان عرضه می‌شود و نرخ گوشت قرمز منجمد نیز با قیمت مصوب برای گوشت ران هر کیلو ۲۱هزار و ۲۰۰تومان، سردست هر کیلو ۲۱هزار تومان و گوشت گردن نیز ۲۰هزار و ۵۰۰تومان است.موسوی همچنین از توزیع گوشت گرم مرغ خبر داد و افزود: نیاز بازار استان تهران به گوشت گرم مرغ روزانه ۹۵۰تا هزار تن است که هم‌اکنون روزانه ۱۴۰۰تا ۱۶۰۰تن مرغ تولید و عرضه می‌شود بنابراین باتوجه به ثبات در تولید و قیمت، توزیع گوشت گرم مرغ به برنامه ویژه‌ای نیاز ندارد.
وی تأکید کرد، براساس قراردادی که با مدیریت سازمان تعاون روستایی و شرکت غله استان تهران داریم ۵هزار تن برنج ایرانی با برند طارم صدری و هاشمی به‌ترتیب با قیمت هر کیلو ۶۵۰۰و ۷۱۵۰تومان آماده توزیع است و علاوه برآن شرکت بازرگانی منطقه یک استان تهران نیز ۶۰هزار تن برنج وارداتی را برای توزیع در بازار‌ماه مبارک رمضان در اختیار دارد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران همچنین از توزیع ۱۵۰۰تن خرما در‌ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: براساس تفاهمنامه با اتحادیه تعاون روستایی استان خرمای موجود به محض افزایش نیاز بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار آماده عرضه است. همچنین ستاد تنظیم بازار استان تهران نیز ۸۳۰۰تن شکر با قیمت هر کیلو ۲۱۰۰تومان را درصورت نیاز دراختیار شبکه توزیع قرار می‌دهد.
وی توزیع کالاهای اساسی را برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران دانست و افزود: سازمان جهادکشاورزی استان تهران به‌عنوان متولی تأمین کالاهای اساسی برای پاسخ به نیاز بازار در‌ماه مبارک رمضان آماده تأمین نیاز روزه‌داران است که امسال این کار با مشارکت ۶۷۰واحد صنفی انجام می‌شود.
موسوی با اشاره به نظارت بر قیمت و کیفیت عرضه کالاها در طرح ضیافت به واحد مرکزی خبر گفت: اداره کل تعزیرات، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با جدیت بر چگونگی عرضه و قیمت‌گذاری کالاهای مورد نیاز شهروندان در طرح ضیافت نظارت داشته و آماده رسیدگی به تخلفات احتمالی هستند.
مرغ روی موج کاهش قیمت
دبیر انجمن مرغ گوشتی با بیان اینکه برخلاف سال گذشته امسال قیمت مرغ در‌ماه مبارک رمضان با مردم سر سازش دارد گفت: با توجه به تولید مازاد، ظرفیت محدود صادرات و تزریق ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت این محصول نسبت به‌ماه گذشته ۵۰۰ تومان کاهش یافته است. محمد یوسفی تأکید کرد، هر ساله به‌طور معمول افزایش قیمت این محصول از ۱۵روز مانده به‌ماه رمضان آغاز می‌شد اما امسال روند متفاوتی را شاهد هستیم به‌نحوی که قیمت روز هر کیلوگرم مرغ زنده حدود ۳۸۰۰تومان، گوشت مرغ به‌صورت عمده در میدان بهمن ۵۴۰۰تومان و در سطح شهر ۵۷۰۰تومان است، درحالی‌که نرخ مرغ زنده و گوشت مرغ بازار مصرف در‌ماه گذشته به‌ترتیب ۴۴۰۰و ۶۲۰۰تومان بوده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر