صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۷ ق.ظ
0

دوره آموزشی پیشگیری و کنترل عوامل خطر ساز بیماری های قلبی و عروقی در نیر برگزار شد.

وراوی :

وراوی: با هدف ارتقاء سطح دانش و بینش کارکنان فرهنگی در رابطه با بیماریهای قلبی عروقی، سرلوحه قرار دادن امر ورزش و تغذیه مناسب در زندگی روزانه و توانمند سازی و حفظ نیروی انسانی بعنوان ارزشمند ترین سرمایه سازمان دوره دوره آموزشی ۱۶ ساعته پیشگیری و کنترل عوامل خطر ساز بیماری های قلبی و عروقی در آموزش و پرورش نیر برگزار شد.
در این دوره آموزش هایی درباره بیماری های فشار خون، دیابت، سکته مغزی و قلبی، چاقی و فشار های روانی ، چربی خون و نحوه مقابله با آنها به کارکنان آموزش داده شد.

توسعه اقتصادی و صنعتی و گسترش ارتباطات موجب ماشین ی شدن زندگی و به دنبال آن سبب تغییراتی در شیوه زندگی و افزایش بروز بیماری های قلبی عروقی (بیماری های عروق کرونر قلب ) شده است. این تغییرات شامل مصر ف دخانیات ، کم تحرکی و رژیم غذایی ناسالم است.

تعداد مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی در ۲۹ استان کشور در سال ۱۳۸۳ نزدیک به ۱۳۸۰۰۰ نفر ( ۳۷۸ نفر در روز ) بوده است و پیش بینی می شود که طی سال های آینده شیوع این بیماری ها افزایش یابد و بار عظیمی را در تمامی ابعاد اعم از اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بر جامعه تحمیل کند.

درحالی که این بیماری ها به میزان قابل توجهی قابل پیشگیری هستند و با اجرای مداخلات مؤثر برای کاهش عوامل خطر آن ها می توان مرگ زودرس ناشی از بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و دیابت را کاهش داد.

نیریمیز

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر