صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۱ ق.ظ
0
در جریان دیدار هیات پارلمانی ایران با همتایان کره ای؛

تاکید تهران و سئول بر گسترش همکاریها در حوزه اقتصادی

ایران و کره جنوبی بر آمادگی خود جهت گسترش و توسعه همکاریها در حوزه های مختلف بویژه در زمینه های اقتصادی، صنعتی و سرمایه گذاری مشترک تاکید کردند.

وراوی :

وراوی: تاکید بر توسعه همکاری میان دو کشور در جریان دیدار هیات پارلمانی ایران با رئیس گروه دوستی کره جنوبی که روز گذشته – چهارشنبه – در سئول انجام شد، صورت گرفت و طرفین در این دیدار چشم انداز مناسبات میان دو کشور را به عنوان مهمترین محور گفت وگوی خود بررسی کردند.
«ابوذر ندیمی» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – کره در مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های وسیع دو کشور برای توسعه همکاری های فی مابین در عرصه های گوناگون بر نقش مهم و موثر مجالس دو طرف در راستای بهره گیری از این فرصت ها تاکید کرد.

وی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی به توسعه همکاری های ایران و کره جنوبی نگاهی مثبت دارد و امیدوار است با اراده جدی طرفین روند رشد مناسبات اقتصادی – صنعتی دو کشور از شتاب بیشتری برخوردار گردد.

ندیمی در ادامه با اشاره به مزیت های اقتصادی – جغرافیایی کشورمان در منطقه تاکید کرد: مزیت های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و موقعیت جغرافیایی اش فرصت های بی شماری برای توسعه همکاری های دو کشور فراهم آورده است که دو کشور باید با سرمایه گذاری مشترک و برنامه ریزی مناسب از آنها در راستای منافع مشترک بهره گیرند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – کره جنوبی در ادامه به نقش موثر همکاری های پارلمانی در جهت توسعه روابط دو طرف در سایر عرصه ها تاکید کرد و نقش گروه های دوستی پارلمانی در مجالس ایران و جمهوری کره را بسیار مهم برشمرد.

در این دیدار همچنین «لی سانگ مین» رئیس گروه دوستی پارلمانی کره جنوبی نیز بر نقش مهم و با اهمیت ایران در منطقه تاکید کرد و یادآور شد گفت: سئول برای توسعه روابط خود با ایران در عرصه های گوناگون اهمیت زیادی قائل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات جاری ایران و گروه ۱+۵ افزود: امیدواریم مذاکرات هسته ای ایران و شش قدرت بزرگ جهان هر چه سریعتر به توافق دست یابند.

این مقام کره ای همچنین خواستار تقویت و حضور بیشتر شرکت های بزرگ صنعتی واقتصادی کشورش در بازار ایران شد.

وی همچنین رفت و آمدهای مقامات دو کشور و مشورت های منظم میان دو کشور را در این زمینه بسیار مهم و موثر برشمرد.

در این دیدار علی جلیلیان، محمد جواد نظری مهر، میر مراد زهی و داوود محمدی سایر اعضای هیات پارلمانی کشورمان نیز نقطه نظرات خود را در راستای چشم انداز روابط دو کشور و راه های توسعه و گسترش آن را به تفصیل بیان کردند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر