صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۵۷ ب.ظ
0

ماتسوئي، شهردار هيروشيما با صدور حکمی محمد قهرمانی را به عنوان عضو سازمان جهانی شهرداران صلح معرفی کرد و شهردار لاهرود ابراز امیدواری کرد با حضور در اجلاس های بین المللی این مجمع بتواند پیام صلح مردم لاهرود را به گوش شهروندان دیگر کشور ها برساند.

وراوی :

وراوی: سازمان جهانی شهرداران صلح به ریاست شهردار هیروشیما، محمد قهرمانی را به عنوان عضو این سازمان معرفی کرد.
ماتسوئی، شهردار هیروشیما با ارسال حکم عضویت شهردار لاهرود در این مجمع در نامه جداگانه یادآور شده است:

“منتظر فعالیت شما در فعالیت شهرداران صلح،از جمله کمپین چشم انداز ۲۰۲۰ هستیم.ما به کمک شما برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و عاری از صلاح هلای اتمی نیازمندیم” .

ماتسوئی همچنین در نامه خود خواستار ترغیب دولت‌ها به گسترش مخالفت با استفاده از سلاح‌های اتمی شده و گفته است: «ما در نقطه آغازین حساسی برای مبارزه در جهت رهاسازی خود از تهدید هسته‌ای قرار داریم، بیایید با هم برای رسیدن به جهانی صلح‌آمیز و آینده‌ای روشن تلاش کنیم.»

محمد قهرمانی هم ابراز امیدواری کرد که با حضور در اجلاس های مختلف این مجمع بتواند پیام صلح جویی و دوستی ملت ایران اسلامی به ویژه اهالی شهر لاهرود را به سایر شهروندان جهان ابلاغ نماید.

سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال ۱۹۸۲ به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناگازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تاسیس شد. در حال حاضر بیش از پنج هزار شهر دنیا در بیش از ۱۵۳ کشور عضو این سازمان هستند. هر چند سال یکبار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گرد هم می آیند تا بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف این سازمان تاکید کنند و برنامه هایی را در این ارتباط تنظیم نمایند.

اهداف مهم این شبکه بین المللی عبارتند از:

تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ ، کشتار و تخریب که نتیجه ای جز صدمه به شهروندان و مردم بیگناه ندارد.
تلاش برای ریشه کن شدن سلاح های کشتار جمعی به ویژه سلاح های اتمی و شیمیایی در سطح جهان.
تقویت روابط فرهنگی و صلح طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان بمنظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت.

دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیما واقع است و ریاست سازمان در حال حاضر بعهده آقای ماتسویی شهردار هیروشیما می باشد. علاوه بر این دبیرخانه اروپایی سازمان در شهر ایپر (محل وقوع اولین حمله شیمیایی در جنگ اول جهانی) در بلژیک مستقر است.

دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان از سال ۱۳۸۷ به همت شهردار تهران در محل موزه صلح تهران آغاز به کار کرده است و اعضای آن جمعی از جانبازان شیمیایی هستند که بصورت داوطلبانه در این زمینه فعالیت می کنند.
شهرداران ایرانی عضو این سازمان تاکنون در چند اجلاس بین المللی حضوریافته و پیام صلح جویی و دوستی شهروندان ایرانی را به سایر شهرداران دنیا ابلاغ نموده اند. همچنین برنامه های دوجانبه و چندجانبه فرهنگی ، هنری و علمی گوناگونی در چارچوب همین همکاریها تاکنون در کشورمان اجرا شده است.

lahrood1 lahrood2

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر