صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۹:۱۵ ب.ظ
0
رئیس جهاددانشگاهی واحد اردبیل خبر داد:

۶ هزار زوج در مرکز درمان ناباروری قفقاز پذیرش می شود

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل از پذیرش 6 هزار زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل خبر داد.

وراوی :

وراوی: رامز نصیری صالح در گردهمایی معاونین پژوهشی جهاددانشگاهی سراسر کشور با اشاره به عملکرد مطلوب جهاد دانشگاهی واحد اردبیل در حوزه درمان و پزشکی افزود: با وجود این‌که مرکز درمان ناباروری قفقار جهاددانشگاهی استان اردبیل کمتر از دو سال است که به بهره‌برداری رسیده، از سطح استان و کشور جمهوری آذربایجان مراجعات مختلفی داشته و تاکنون نزدیک به ۳۰۰ زوج نابارور موفق به درمان در این مرکز شده است.

وی با بیان این‌که تاکنون ۴۸ نوزاد به روش IVF در این مرکز به دنیا امده آمده‌اند، افزود: تلاش می‌شود این مجموعه در فضای جدید به غیر از حوزه پزشکی، در سلول درمانی و تحقیقات سلولی نیز فعالیت داشته باشد.

نصیری صالح با بیان این‌که استان اردبیل پتانسیل‌های لازم در زمینه کشاورزی و به ویژه گیاهان دارویی را دارد، اظهار کرد: با در نظر گرفتن این پتانسیل، مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل فعالیت خود را آعاز کرد و اکنون ۱۰ شرکت در این مرکز مستقر هستند.

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل از ایجاد ۴ شرکت دانش بنیان با تلاش این مرکز در سطح استان خبر داد و گفت: تاکنون همکاری‌های مطلوبی از طرف مسئولان عالی استان و دانشگاهیان در ایجاد رشد فعالیت این مرکز صورت گرفته و امید است در خصوص ایجاد مرکز تحقیقات در منطقه ویژه اقتصادی نمین نیز تمهیدات لازم صورت گیرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر