صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۹:۳۶ ب.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: اعتبار پروژه هایی که در سفر رئیس جمهور به اردبیل قرار بود در سال جاری به اجرا درآید به صورت کامل تخصیص خواهد یافت.

وراوی :

وراوی: مجید خدابخش در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه اردبیل گفت: طی جلسه اخیر هیئت قول مساعد تخصیص اعتبار این گروه از پروژه ها طرح شد.
وی با بیان اینکه اعتبار پروژه های سال جاری سفر هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اضافه کرد: دستگاه های اجرایی می توانند در فرصت پیش آمده پروژه های خود را به اتمام برسانند.
استاندار اردبیل افزود: علاوه بر این در جلسه هیئت دولت مقرر شد به ۱۰ استان کم برخوردار و کمتر توسعه یافته مشوق سرمایه گذاری اعطا شود که اردبیل یکی از این استان ها در نظر گرفته شده است.
خدابخش از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان خبرداد و افزود: در حال حاضر ساختمان این سازمان در اختیار قوه قضاییه است که امید می رود با رفع نیاز این قوه ساختمان تحویل شود.

وی با تاکید به ضرورت توجه به جذب اعتبارات ملی توسط دستگاه ها تصریح کرد: سال گذشته اعتبارات ملی استانی شده ۶۴۰ میلیارد ریال بود و امسال با رشد قابل توجه این رقم به هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال رسیده است.

رئیس شورای برنامه ریزی استان با تاکید به اینکه رقم اعتبارات استانی اندک است، اضافه کرد: مدیران دستگاه ها باید تلاش کنند با تعریف پروژه متناسب با شاخص های تعریف شده نسبت به جذب اعتبار ملی اقدام کنند.

وی تاکید دارد که اگر استان اردبیل در برنامه ششم توسعه به دنبال تعادل بخشی و جبران مافات است باید به پروژه های ملی توجه داشته باشد.

استاندار اردبیل از سفر مدیران بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت طی هفته آتی خبر داد و خواستار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری این دو نهاد شد.

خدابخش با اشاره به تعریف ۸۱ طرح پیش امکان سنجی شده توسط صنعت و معدن استان افزود: انتظار می رود دستگاه های دیگر از جمله جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی استان نیز پروژه های کلان و اشتغال زا تعریف کنند.

وی هدف از سفر این دو نهاد را بررسی پتانسیل های استان عنوان کرد و گفت: هر دو نهاد امسال برنامه دارند در استان های کمتر برخوردار و مرزی پروژه اجرا کنند و دستگاه های اجرایی استان باید از ظرفیت این دو نهاد به شکل بهینه استفاده کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر