صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۹:۵۴ ب.ظ
0

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل از علاج‌بخشی برای 300 زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل خبر داد.

وراوی :

وراوی: رامز نصیری صالح امروز در گردهمایی مسئولان پژوهشی واحدهای جهاد دانشگاهی کشور در سرعین اظهار داشت: مرکز درمان ناباروری اردبیل از سال ۹۱ فعالیت خود را در ساختمان متعلق به آموزش و پرورش آغاز کرده و تاکنون پذیرای ۶ هزار زوج نابارور از داخل کشور و کشورهای همجوار بوده است.
به گفته وی، تاکنون بیش از ۶۰ زوج صاحب فرزند شده و ۳۰۰ زوج نیز از خدمات درمانی این مجموعه بهره‌مند شدند.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه در سایه فعالیت این مجموعه ۴۸ نوزاد به روش آزمایشگاهی به دنیا آمده است، یادآور شد: تلاش می‌کنیم تا مرکز درمان ناباروری قفقاز در ساختمان جدید تا دو سال آینده مستقر شود.

نصیری صالح با اشاره به کلنگ‌زنی مرکز درمان ناباروری و سلول درمانی سرعین بیان کرد: این مجموعه با زمین اهدایی خیر سرعینی در مدت سه سال اجرا می‌شود.

این مسئول ادامه داد: امیدواریم این مرکز به یک مجموعه علمی و تخصصی تبدیل شده و بتوانیم کارهای مثبت و سازنده‌ای را در این حوزه انجام دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل یادآور شد: در کنار فعالیت‌های پزشکی و درمانی جهاد دانشگاهی استان اردبیل در بحث گیاهان دارویی و حوزه پرورش برخی از گونه‌ها به عنوان مزیت استان ورود پیدا کرده به طوری که تاکنون ۱۰ شرکت در تولید و فرآوری گیاهان دارویی مجوز گرفتند.

نصیری صالح با اشاره به راه‌اندازی پارک علم و فناوری و همراهی خوب دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان با جهاد دانشگاهی در توسعه علوم و فنون دانش بنیان گفت: استان اردبیل به ویژه در مناطق مرزی از ظرفیت بی‌نظیری در گونه‌های گیاهی برخوردار بوده که بخشی از آنها ناشناخته باقیمانده است.

وی امضای تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و بانک‌ها، ‌بنیاد ملی نخبگان، پارک علم و فناوری و مرزبانی را در شناسایی این گونه‌های گیاهی بی‌نظیر در نوار مرزی استان اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در منطقه ویژه اقتصادی نمین در قالب مجموعه واحدهای نیمه صنعتی عصاره گیاهان حضور پیدا کنیم تا جلوی خام فروشی‌‌ها گرفته شود.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل افزود: در رایزنی که با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی نمین داشتیم، قرار شده است بعد از سفر ترکان به استان اردبیل و بهره‌برداری از این مجموعه نهاد علمی ما در این منطقه حضور پیدا کرده و فعالیت تجاری‌سازی را انجام دهند.

نصیری صالح در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم با فعالیت‌های مثبتی که جهاد دانشگاهی در حوزه توانمندسازی بخش عملی پژوهشی و تجاری‌سازی به وجود آورده بتوانیم اهداف و برنامه‌هایمان را تحقق و عینیت ببخشیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر