صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۲ ب.ظ
0
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل:

اختصاص ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار ملی استانی‌شده به اردبیل

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار ملی استانی‌شده به استان اردبیل اختصاص یافته که برای اجرای پروژه‌های عمرانی تخصیص می‌یابد.

وراوی :

وراوی: داوود شایقی امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار داشت: ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار ملی استانی‌شده به استان اردبیل اختصاص یافته که برای اجرای پروژه‌های عمرانی تخصیص می‌یابد که این میزان در مقایسه با سال گذشته که ۶۴ میلیارد تومان بوده، افزایش یافته است.
وی افزود: از این میزان اعتبار استانی شده ۸۵ درصد به حوزه آب اختصاص می‌یابد و برای تکمیل پروژه‌های مختلف در این حوزه نظیر سد گیوی، آبرسانی به مناطق مختلف، آبرسانی به اردبیل از سد یامچی، سد بفراجرد، سد سبلان، مرمت و بازسازی شبکه‌های آب، تعادل‌بخشی به طرح‌های آبی، سدهای معیشتی و برخی پروژه‌های دیگر در این حوزه اختصاص می‌یابد.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از اختصاص ۸۱ میلیارد تومان اعتبار عمرانی استانی به اردبیل خبر داد و گفت:‌ با وجود اینکه این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته که ۱۱۴ میلیارد تومان بوده در سطح استان اردبیل به تبع اعتبارات عمرانی تمامی استان‌های کشور کاهش یافته است، اما این امر به این دلیل بوده تا تمامی این اعتبارات تخصیص یابد.
شایقی تصریح کرد:‌ هرچند اعتبارات عمرانی اختصاص یافته در سال‌های گذشته به استان اردبیل بالاتر بوده اما تخصیص این میزان اعتبارات به شکل کاملی انجام نمی‌شده اما تلاش بر این است تا تمامی اعتبارات اختصاص یافته امسال را تخصیص دهیم که این امر در اذهان عمومی نیز تاثیر مثبتی دارد چرا که تخصیص و جذب کم اعتبارات اختصاص زمینه ساز برخی بی‌اعتمادی‌ها می‌شود.
وی بیان کرد:‌ اولویت تخصیص این اعتبارات براساس تاکید قانون بودجه برای پروژه‌هایی بوده که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پس از تکمیل این پروژه‌ها در مرحله بعدی این اعتبارات به پروژه‌هایی که ۵۰ درصد اعتبار اولیه آنها تامین شده باشد اختصاص می‌یابد تا پس از آغاز مراحل اجرایی آن با کمبود اعتبار مواجه نبوده و در اجرای آنها تاخیر و تعلل ایجاد نشود.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به سهم شهرستان‌های مختلف استان از اعتبارات عمرانی اظهار کرد:‌ در این امر ظرفیت‌های مختلف شهرستان‌ها و اجرای پروژ‌های عمرانی در این مناطق در اولویت بوده و مد نظر است و تلاش بر این بوده تا بتوانیم بر حسب قابلیت‌هایی که مناطق مختلف برای اجرای پروژه‌های عمرانی دارند این میزان اعتبارات را اختصاص دهیم.
شایقی با اشاره به اعتبارات هزینه‌ای استان بیان کرد:‌ در سال گذشته در حوزه هزینه‌های جاری با کسری ۲۴ میلیارد تومانی مواجه بوده‌ایم که رقمی بسیار قابل توجه بوده به طوری که ۵۰ درصد کسری را نشان می دهد که باید برای رفع این مشکل در سطح استان راهکارها و برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر