صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دسترسی سریع
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۰۰ ق.ظ
0

مرکز معاینه فنی خودروهای سبک مشگین شهر با حضور خبرنگاران و مسئولین اداره محیط زیست مشگین شهر، خدمات خود را بصورت نیم بها ارائه داد

وراوی :

به گزارش خبرنگار وراوی، مرکز معاینه فنی خودروهای سبک مشگین شهر، امروز (۲۱ خرداد ۹۴) بمناسبت هفته محیط زیست خدمات خود را بصورت نیم بها به همشهریان ارائه کرد.

این اقدام در راستای ترغیب مردم به رسیدگی به خودروهای خود جهت کاهش آلایندگی آنها بوده است. در این اقدام که با مشارکت اداره محیط زیست مشگین شهر اجرا شد، مرکز معاینه فنی علاوه بر بررسی وضعیت موتور و گازهای پنج گانه خروجی، بوسیله دستگاه سه گانه؛ بررسی های میزان فرمان، تست کامل کمک فنر و تست ترمز را نیز انجام داد.

بنا به گفته آقای میرزایی از کارمندان محیط زیست مشگین شهر، ۷۰ الی ۸۰ درصد آلودگی شهر ناشی از دود خودروها است. لذا بررسی منظم وضعیت موتور خودرو و دود خروجی آن علاوه بر کاهش آلایندگی خودرو می تواند در کاهش مصرف سوخت نیز تاثیر مثبتی بگذارد.

آقای فخری، متصدی مرکز معاینه فنی به خبرنگار وراوی گفت: در تست دود خروجی خودرو از طریق اگزوز پنج گاز مونوکسید کربن، دی اکسید کربن، اکسیژن، ازت و hc بررسی شده و در صورتی که موارد آلاینده از حد استاندارد بیشتر باشد، راهنمایی های لازم جهت تعمیر خودرو به مالک آن داده می شود. وی همچنین از تست توان روشنایی چراغ های اتومبیل در این مرکز خبر داد و بر اهمیت روشنایی خودرو در رانندگی های شبانه تاکید کرد.

فخر در ادامه اشاره کرد که تمامی دستگاه های مورد استفاده در مرکز معاینه فنی بصورت ماهانه توسط استانداری و محیط زیست بررسی می شود و تحت نظارت کنترل کیفی این دو ارگان قرار دارد.

وی همچنین به محل مرکز معاینه فنی اشاره کرد و گفت: این مرکز با فاصله مناسبی از شهر و جاده تاسیس شده است که بنا به مسائل ترافیکی امیتاز مناسبی دارد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn