صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۰۹ ب.ظ
0

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:همه دنیا به این نتیجه رسیده است که برای مقابله با داعش به همکاری ایران نیاز دارند و دست ها برای مقابله با داعش به سمت ایران دراز است.

وراوی :

وراوی: علا الدین بروجردی شامگاه پنجشنبه در نوزدهمین مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان افزود:آمریکا با راه انداختن حرکت ائتلافی علیه داعش تنها ژست مقابله با این نیروهای تکفیری را به خود گرفته است اما به صورت مکرر با فرستادن تسلیحات، داعش را حمایت می کند.
وی ادامه داد: استرالیا که همواره بانی قطعنامه علیه ایران بوده، امروز برای مقابله با داعش دست به دامان ایران شده است.
وی اضافه کرد: ایران در همه حال حامی کشورهای مظلوم منطقه بوده اما با این وجود توانسته است استقلال خود را نیز حفظ و صیانت کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: کشور امروز ما همان کشوری است که پیش از انقلاب ۶۰ هزار مستشار خارجی در آن دارای سمت بودند و آمریکایی ها با حضور در منطقه عباس آباد شهر بهشهر استان مازندران پایگاه کنترل جماهیر شوروی را برای خود دست و پا کرده بودند اما وضعیت امروز کشور را ببینید و مقایسه کنید که چه تحول بزرگی در کشور رقم خورده است.

* اقدامات آل سعود جز ذلت برای عربستان به جای نخواهد گذاشت

بروجردی ادامه داد: حمله عربستان به یمن و اقدامات رژیم آل سعود جز روسیاهی، ننگ و ذلت چیزی برای عربستان به جای نخواهد گذاشت.

وی با بیان این که سکوت مجامع بین المللی و کسانی که در مقابل این جنایت ها تنها اشک تمساح می ریزند برای همه آشکار است، اضافه کرد: در حمایت از مردم مظلوم یمن صدایی جز صدای ایران نیست و بدون تردید بازنده این جنگ نیز عربستان خواهد بود.

وی ادامه داد: عربستان مرد جنگ نیست چرا که سرنوشت جنگ را موشک و بمب تعیین نمی کند.

بروجردی عنوان کرد: عربستان با توجه به تحولات منطقه فکر می کند گرایش یمنی ها به ایران دلیلی بر کمک ایران به این جنگ است اما این گونه نیست، چرا که اکنون تعداد ایرانی های حاضر در یمن کمتر از انگشتان دست بوده و اینها نیز کسانی هستند که در سفارت این کشور فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: این پیوند به دیل حضور نیست بلکه نشات گرفته از مودت الهی بوده و ارادت این افراد به دلیل اسلامی بودن و استکبار ستیزی ایران است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: در جهان اسلام برخی فکر می کنند که اگر از اوامر آمریکا اطاعت کنند، آمریکا امکانات زیادی در اختیارشان قرار خواهد داد اما این کشورها اکنون از هیچ علم و دانشی برخوردارنیستند و با وجود این که آنها محدودیتی در انرژی هسته ای ندارند اما تاکنون هیچ پیشرفتی نداشته اند.

* پیشرفت های امروز ایران ستودنی است

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان این که ایران در هشت سال جنگ تحمیلی موشکی برای مقابله با صدام نداشت، گفت: امروز ایران جزو چند قدرت مطرح جهان در ساخت موشک بوده و در ساخت پهپادها نیز پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی با یادآوری بیانیه جنبش حماس مبنی بر این که ایران فشنگ و موشک را به این نیروها داده است، اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب در این باره فرموده اند هر ملتی که در برابر رژیم صهیونیستی بایستد ما او را کمک خواهیم کرد.

وی افزود: فرهنگ مقاومت و ایستادگی را انقلاب اسلامی ایران به سایر کشورها آموخته است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ایران تنها کشوری است که در راس نیروهای مسلح آن یک مرجع تقلید و ولی فقیه سکان دار بوده و این امر بسیار با ارزش است.

*مصاف هسته ای جنگ اراده ها است

بروجردی در ادامه به موضوع مذاکرات هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: در مصاف هسته ای که جنگ اراده ها به شمار می رود، ایران تاکنون پیروز میدان بوده است.

بروجردی تصریح کرد: ۱۲ سال پیش ایران برای دفاع از حق هسته ای خود به مصاف آمریکا و انگلیس رفت و زمانی که ما نیازمند ۲۰ دستگاه سانتریفیوژ برای انجام کارهای تحقیقاتی خود بودیم، انگلیس به بیش از دو دستگاه رضایت نداد اما اکنون ۱۹ هزار سانتریفیوژ در مراکز تحقیقاتی ایران وجود دارد.

وی عنوان کرد: ملت ایران نشان دادند که توانشان بیشتر از آن است که تحریم ها بتواند بر اراده آنها فائق شود.

وی اضافه کرد: سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر نرمش قهرمانانه راه را به خوبی ترسیم کرده است چرا که ایشان با بیان این سخن نشان دادند که ما قهرمان و پیروز میدان هستیم و برای عبور از گردنه ها می توان نرمش هایی را به کار گرفت.

بروجردی با بیان این که افتخار ما پیروی از نظر رهبری مبنی بر توافق خوب است، ادامه داد: معنی ندارد که دشمنان همواره از مراکز هسته ای ما بازدید داشته باشند چرا که بیشتر از آن که آنها به ما بی اعتماد باشند، ما به آنها اعتماد نداریم.

وی تصریح کرد:میز مذاکره، میز مذاکره با دشمن است و ما نیز همان ملتی هستیم که در هشت سال جنگ تحمیلی مبارزه و ۲ سال در عرصه دیپلماسی ایستادگی کردیم.

وی ادامه داد: در عرصه دیپلماسی عراقی ها می گفتند که قطعنامه ۱۹۵۷ الجزایر را صدام از بین برده است و اروند رود به این کشور تعلق دارد اما دکتر ولایتی وزیر امور خارجه وقت حاضر به امضای آن نشدند و رهبری نیز از ایشان حمایت کرند.

بروجردی اظهار داشت: اعدام صدام پاسخ جنایت هایی بود که مرتکب شده بود اما امروز می خواهیم که عراق از دست تکفیری ها نجات پیدا کند که دستیابی به آن کار ساده ای نیست.

وی ادامه داد: ایران دنبال ساخت بمب هسته ای نیست چرا که توافق و صلح هدف ایرانیان است و اکنون از بین ۵۷ کشور اسلامی تنها پاکستان دارای بمب هسته ای اما تاکنون این بمب ها سودی به حال این کشور همسایه نداشته است.

وی اضافه کرد: آمریکا همواره با ارسال پهپادهای مختلف مراکز هسته ای پاکستان را نشانه می رود اما این کشور با وجود همین بمب هسته ای نمی تواند از مناطق خود دفاع کند.

وی عنوان کرد: نمونه آن پهپادی بود که در ایران فرود آمده و مهندسان ایرانی با الگو برداری از آن موفق به ساخت پهپاد آرکیو – ۱۷۰ شدند و این امر توانست تا ۲۰ سال علم ایرانی را پیشرفت بدهد.

بروجردی تاکید کرد: این یک جهاد دیپلماتیک است که طبق خطوط قرمز نظام باید محکم بر روی آنها ایستاد.

* یادگارهای انقلاب را باید زنده نگه داشت

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: جهادسازندگی یادگار امام راحل(ه) بود و ای کاش جهادسازندگی با کشاورزی ادغام نمی شد.

بروجردی با بیان این که یادگارهای انقلاب را باید زنده نگه داشت اضافه کرد: ما ۵۷ کشور اسلامی داریم اما از این میان خداوند نعمت انقلاب اسلامی را تنها به ایرانیان هدیه کرده و به موجب آن برکات زیادی را بر این ملت نازل کرده به نحوی که امروز انقلاب اسلامی یک درخت تنومند است.

وی ادامه داد: زمانی که امام خمینی (ره) با شجاعت فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» این جمله را با تمام باور خود بیان کرده اند که این همان خدا باوری است و تا زمانی که این باور با هدایت های رهبر انقلاب در این ملت وجود دارد، هیچ قدرتی نمی تواند در برابر این نظام بایستد.

بروجردی ادامه داد: زمانی که اوباما می گوید ما نمی توانیم در برابر فعالیت هسته ای ایران کاری کنیم، این همان مقابل حرف امام راحل(ره) است که فرمودند ما می توانیم.

وی گفت: زمانی که خرمشهر به دست نیروهای بعثی افتاد تمام تحلیلگران نظامی دنیا آزادسازی خرمشهر را غیرقابل باور می دانستند اما به فضل الهی خرمشهر آزاد شد.

* سلاح ایمان دارایی بزرگ ملت ایران است

بروجردی با بیان این که وجود امام معصوم(ع) در بین ما خود یکی از رموز موفقیت ملت ایران است، افزود: وگرنه تسلیحات و امکانات ما در برابر ابرقدرت ها چیزی نیست.

وی عنوان کرد: خداوند همواره از کسانی که ایمان آورده اند، حمایت می کند که نمونه آن مقاومت حزب الله در برابر رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: حزب الله لبنان با همین ایمان خود توانست چهارمین ارتش قدرتمند دنیا و غده سرطانی جهان را که در سال ۱۹۴۸ توسط انگلیس ایجاد شد، شکست دهد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: بعد از عقب نشینی رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان، جنگ ۵۱ روزه مردم غزه نیز توانست شکست سختی را به این رژیم وارد کند.

وی ادامه داد: وقتی موازنه قدرت در خاورمیانه تغییر پیدا کرد، دشمنان بار دیگر به فکر چاره ای برای تغییر شرایط به نفع خود افتادند و سوریه را هدف آماج و حملات خود قرار داده و برکناری بشار اسد را هدف کار های خود دانستند.

وی با بیان این که وضعیت بسیار خطرناک بود، افزود: دشمنان با یکدیگر متحد و هزاران تروریست از ۸۰ کشور دنیا به دنبال تحقق این هدف بودند اما رهبر انقلاب به دلیل حفظ مصالح جمهوری اسلامی فرمودند که محور مقاومت باید مقاوم باشد و این امر نیز تحقق یافت.

وی تصریح کرد: هر یک از سران عرب اگر به جای بشار اسد بودند، با اعمال تحریم های ناگهانی و یکباره به سوریه معلوم نبود اکنون این کشور در چه وضعیتی قرار داشت.

بروجردی گفت: مساله فلسطین مساله اول سیاست خارجی است و نباید از آن کوتاه آمد.

وی اذعان داشت: پرچم رژیم صهیونیستی دو خط است یعنی از فرات تا نیل و این را از همان دوران ابتدایی نیز به کودکان خود آموزش می دهند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس عنوان کرد: در جنگ سوریه دو عضو دایم شورای امنیت یعنی چین و روسیه برای نخستین بار در کنار ایران قرار گرفتند.

نوزدهمین مجمع ایثار و شهادت استان همدان شامگاه پنجشنبه با حضور مسوولان لشگری و کشوری، مسوولان استانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از ایثارگران و خانواده های معظم شهدا در همدان برگزار شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر