صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۱۵ ب.ظ
0

گزارش ماه ژوئن اوپک حاکی از آن است که ایران با رشد تولید نفت در ماه میلادی گذشته بار دیگر در جایگاه سوم تولیدکنندگان نفت قرار گرفت.

وراوی :

وراوی: منابع ثانویه اعلام کردند تولید نفت خام ایران در ماه مه نسبت به آوریل روزانه هزار بشکه افزایش یافت و به دو میلیون و ٨۴۵ هزار بشکه در روز رسید.
این آمار نشان می دهد، ایران در ماه مه، امارات را که ماه پیش رقابت نزدیکی با آن داشت کنار زده و پس از عربستان و عراق سومین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت شده است.

عراق در ماه مه با افزایش تولید روزانه ١٠۴ هزار بشکه ای جایگاه خود را به عنوان دومین تولید کننده بزرگ اوپک پس از عربستان حفظ کرده و در این ماه روزانه سه میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه تولید کرده است. تولید نفت عراق در ماه آوریل روزانه سه میلیون و ۶٩۵ هزار بشکه بود.

براساس این گزارش، تولید نفت عربستان در ماه مه روزانه با چهار هزار و ٣٠٠ بشکه کاهش نسبت به آوریل به ١٠ میلیون و ١٠٧ هزار بشکه در روز رسیده است.

امارات در ماه گذشته میلادی روزانه ١١ هزار و ٧٠٠ بشکه تولید نفت خود را افزایش داد و از دو میلیون و ٨١٨ هزار بشکه در روز به روزانه دو میلیون و ٨٣٠ هزار بشکه رساند.

امارات در ماه آوریل رقابت تنگاتنگی با ایران برای گرفتن رتبه سوم اوپک داشت اما در ماه مه، ایران با اختلاف روزانه ١۵ هزار بشکه ای بالاتر از این کشور قرار گرفته است.

تولید نفت کویت نیز در آوریل روزانه با ٧٧ هزار و ۴٠٠ بشکه کاهش از روزانه دو میلیون و ٧۶٢ هزار بشکه به دو میلیون و ۶٨۵ هزار بشکه در روز رسید.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر