صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۳ ق.ظ
0
در کنوانسیون رامسر؛

ثبت تالاب «میل مغان»

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان اردبیل از ثبت تالاب میل مغان در کنوانسیون بین المللی رامسر خبر داد.

وراوی :

وراوی: حسن قاسم پور عصر جمعه در همایش حفاظت از تالاب ها در شهر اصلاندوز پارس آباد گفت: سد میل مغان در ۵۰ کیلومتری پارس آباد و سه کیلومتری شهر اصلاندوز واقع شده و یکی از تالاب های مهم استان است.
وی با تاکید به نقش این تالاب در تامین آب شرب سه شهرستان پارس آباد، بیله سوار و گرمی افزود: علاوه بر این اهمیت این تالاب به لحاظ زیست بوم هفت گونه کمیاب جانوری حائز اهمیت است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تاکید دارد که ثبت این تالاب در کنوانسیون رامسر فرصتی برای حفاظت از آن به ویژه گونه های گیاهی و جانوری است.

قاسم پور این تالاب را یکی از زیست بوم های گونه های نادر جانوری و گیاهی دانست و تاکید کرد: علاوه بر این تالاب میل مغان یکی از مقاصد اصلی پرندگان مهاجر به شمار می رود.

وی با اذعان به وجود ۴۶ تالاب در استان اردبیل به ضرورت حفاظت از تالاب ها تاکید کرد و گفت: تجربه نشان می دهد مداخله انسانی در چرخه حیات تالاب تاثیرات منفی قابل توجهی به دنبال دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان با بیان اینکه تالاب محل فعالیت چرخه های اساسی زیست محیطی جانواران و گیاهان است، ابراز امیدواری کرد با احیای تالاب ها و حفاظت از آن بتوان از تخریب یا خشک شدن تالاب ها جلوگیری کرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر