صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۱ ب.ظ
0

با حضور مسوولان استانی و شهرستانی جواز تاسیس شهرک صنعتی خصوصی قهرمان در گرمی مغان بعنوان سومین شهرک صنعتی خصوصی استان اردبیل به مجری و سرمایه گذار این شهرک اعطا شد.

وراوی :

وراوی: پیش از این دو شهرک صنعتی غیردولتی در نمین فعال بوده و شهرک شیرآلات قهرمان در گرمی مغان سومین شهرک صنعتی خصوصی استان است که جواز تاسیس آن اعطا می شود.
در مراسم اعطای جواز تاسیس این شهرک به قهرمان نیکجو، مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: از ۳۶ شهرک صنعتی غیردولتی کشور ۵۳ مورد دارای جواز تاسیس می باشد.
وی از وجود ۶۰ هزار بیکار در استان و اشتغال هزاران نفر در شهرک های صنعتی خصوصی استان خبر داد و برگزاری هشت تور صنعتی،اخذ گواهی واحد خدمات سبز سال ۹۳ از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست برای شهرک صنعتی شماره دو اردبیل و معرفی ۱۰ برند حلال در حوزه محصولات لبنی استان را از عملکردهای شهرکهای صنعتی استان اردبیل اعلام کرد.
این مسوول با قدردانی از ادارات ثبت اسناد و املاک استان از اخذ اسناد مالکیت تفکیکی به چهار شهرک صنعتی در سطح ۱۸۶ هکتار خبر داد و اظهار داشت:در حال حاضر مجموع اراضی شهرک های صنعتی خصوصی و دولتی گرمی مغان به ۷۰ هکتار می رسد.
مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل درآمد شهرک های صنعتی استان در سال ۹۳ را ۱۱۰ میلیارد و ۳۰۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:۷۰ درصد آن برای تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی استان هزینه می شود.
ایراهیم فریدی با اشاره به واگذاری ۳۷ هکتار از اراضی شهرک های صنعتی استان به کارآفرینان،اعتبارات استانی شهرک های صنعتی را کم دانست و تلاش فرمانداران برای افزایش آن را خواستار شد.
وی از قهرمان نیکجو مجری و سرمایه گذار کارخانه شیرآلات بهداشتی و صنعتی قهرمان در گرمی مغان به عنوان قهرمان کشوری یاد کرد و استقبال مسوولان از کارآفرینان را ضروری دانست.
محمورعلایی فرماندار گرمی مغان  نیز از صدور سند مالکیت شهرک صنعتی غیردولتی قهرمان تا یکهفته دیگر خبر داد و گفت:زندگینامه قهرمان نیکجو به صورت کتابی برای معرفی این نخبه اقتصادی منتشر خواهد شد.
وی با تشکر از مسوولان قبلی و فعلی استانی و شهرستانی به خاطر حمایت از قهرمان نیکجو افزود:اگر این سرمایه گذار بجای صرف ۳۵۰ میلیارد ریال برای احداث کارخانه، ثروت خود را به بانک می سپرد ماهانه ۶۵۰۰ میلیون ریال درآمد حاصل می کرد.
وی عشق به وطن و ایجاد اشتغال را انگیزه قهرمان برای سرمایه گذاری در گرمی مغان دانست.
علایی همچنین در خصوص منطقه آزاد تجاری صنعتی استان اردبیل نیز گفت: لایحه مربوطه با عنوان لایحه منطقه آزاد اردبیل- دهلران به مجلس ارائه شده و امید می رود با تلاش نمایندگان به تصویب برسد.
وطندوست مسوول روابط عمومی شهرک صنعتی خصوصی قهرمان نیز میزان اشتغالزایی این شهرک در فاز نخست را ۷۲۰ نفر اعلام کرد و از تکمیل ۹۰درصد تاسیسات و ابنیه شهرک خبر داد.
وی همچنین با اشاره به تکمیل کارخانه تولید بتون قهرمان در حاشیه شهرک صنعتی مربوطه گفت:این کارخانه با صرف بیش از ۱۰ میلیارد ریال سرمایه با توان تولید ۶۰ متر بتون در دقیقه و امکان بتون ریزی تا طبقه ششم احداث شده است.
در ادامه این جلسه جواز تاسیس شهرک صنعتی غیردولتی قهرمان به مجری و سرمایه گذار این شهرک اعطا و با حضور اعضای جلسه در شهرک قهرمان، کارخانه بتون ریزی قهرمان افتتاح و از میمانان با صرف ناهار در مسجد روستای بیلداشی پذیرایی شد.
کارخانه شیرآلات بهداشتی صنعتی قهرمان در سطح ۳۰ هکتار در حاشیه روستای بیلداشی بخش مرکزی گرمی مغان احداث می شود.
آینه: دلیل آمدن قهرمان به گرمی از زبان فرماندار محترم این شهرستان:
فرماندار گرمی مغان در جلسه اعطای جواز تاسیس شهرک صنعتی غیردولتی قهرمان گفت:علت آمدن آقای قهرمان نیکجو به گرمی و سرمایه گذاری این نخبه اقتصادی در این شهرستان خاطره ای شیرین است که از زبان ایشان شنیده ام.
علایی در حالیکه به چهره قهرمان می نگریست افزود:آقای نیکجو بنا به درخواست دو کارگر بومی گرمی که از دوری وطن در تهران در رنج بوده اند و از نامناسب بودن مسکن و زندگانی شان گلایه داشته اند تصمیم به احداث کارخانه در زادگاه خود گرفته است تا امکان اشتغال جوانان بومی گرمی را در این منطقه فراهم بیاورد.
وی ادامه داد:قهرمان مانند افرادی که با خوردن حق مردم یک شبه ثروتمند شده اند سرمایه دار نشده است بلکه با تلاش در مدت ۳۵ الی ۴۰ سال از رده کارگری تا مدیریت کارخانه ترقی کرده و سرمایه ای حلال را به دست آورده است.
وی اظهار داشت:همه به وجود چنین کارآفرین اقتصادی که با سرمایه و توان خود بستر اشتغال جوانان را ایجاد و آخرت خود را آباد کرده است افتخار می کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر