صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ | ۸:۴۶ ب.ظ
0

مدیر کمیته امداد شهرستان اردبیل گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان چهار هزار و ۱۰۰ خانوار نیازمند در این شهرستان سبد کالا دریافت می کنند.

وراوی :

وراوی : جلیل قدیمی بعد از ظهر شنبه در جلسه هماهنگی جشن گلریزان تصریح کرد: اعتبار لازم برای این طرح تامین نشده با این وجود با مشارکت خیرین به مانند سال های قبل توزیع سبد کالا در دستور کار قرار گرفته است.

وی از برگزاری جشن ضیافت در این ایام خبر داد و اضافه کرد: در عین حال جمع آوری فطریه و زکات نیز در ماه رمضان پیش بینی شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان اردبیل با بیان اینکه مبالغ جمع آوری شده در خود محل جمع آوری با نظر ریش سفیدان هزینه می شود، اضافه کرد: در عین حال کمیته امداد آماده اختصاص زکات روستاها برای آزاد سازی زندانیانی که در همان روستا ساکن اند است.

قدیمی با اذعان به اینکه ۴۲۳ خانواده زندانی تحت پوشش کمیته امداد شهرستان است، به ضرورت مشارکت ادارات در طرح محسنین جهت حمایت از خانواده های نیازمند اشاره کرد.

وی افزود: در خود کمیته امداد شهرستان کارمندان ماهانه ۱۰۰ هزار ریال از حقوق خود کسر می کنند و توانسته اند ۵۰ خانوار نیازمند را تحت پوشش قرار دهند.

مدیر کمیته امداد شهرستان اردبیل تاکید کرد: در سایر ادارات نیز به انتخاب خود کارمندان خانوارهای نیازمند می توانند تحت پوشش قرار گیرند.

آمار مشکلات اجتماعی نگران کننده است

در این جلسه فرماندار اردبیل نیز با ابراز نگرانی از آمار مشکلات و مسائل اجتماعی در سطح جامعه گفت: بررسی آسیب ها نشان می دهد مشکلات اجتماعی به سطح هشدار رسیده و نگران کننده است.

جواد زنجانی تاکید کرد: در صورتی که عواقب و نتایج مشکلات و مسائل اجتماعی ارزیابی شود مشاهده می کنیم که خسارت هنگفتی به جامعه وارد می شود و نمونه آن را می توان در مشکلات زندانیان غیر عمد مشاهده کرد.

وی با تاکید به اینکه این گروه از زندانیان در واقع مجرم عمدی نیستند و صدمه دیده محسوب می شوند، افزود: با وجود اینکه ستاد دیه اقدامات مطلوبی انجام می دهد اما حجم مشارکت مردمی در حمایت از زندانیان قابل قبول نیست.

فرماندار اردبیل یادآور شد: کمک های جمع آوری شده سال گذشته در جشن گلریزان در شان استان نبود و ضروری است با جلب مشارکت مردمی بخشی از گرفتاری این گروه رفع شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر