صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۲۳ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت:‌ مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال برای تجهیز اراضی و زمین‌های کشاورزی شهر جعفرآباد بیله‌سوار به آبیاری نوین اختصاص می‌یابد.

وراوی :

وراوی: آرام حلیم صبح امروز در نشست با فعالان بخش کشاورزی شهر جعفرآباد بیله‌سوار اظهار داشت: مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال برای تجهیز اراضی و زمین‌های کشاورزی شهر جعفرآباد بیله‌سوار به آبیاری نوین اختصاص می‌یابد.
فرماندار شهرستان بیله‌سوار افزود:‌ با اختصاص این میزان اعتبار یک هزار هکتار از اراضی این منطقه به سیستم آبیاری نوین مجهز شده و زمینه‌ای فراهم می‌شود تا در کنار صرفه‌جویی هر چه بیشتر در منابع آب شاهد افزایش تولیدات و محصولات کشاورزی این منطقه با آبیاری اصولی و درست باشیم.
وی با اشاره به اعلام آمادگی مردم برای استفاده از این سیستم‌های نوین آبیاری گفت:‌ در این حوزه تاکنون ۱۲۰ نفر در منطقه اعلام آمادگی کرده و برای استفاده از این فرصت به مبادی مربوطه معرفی شده‌اند تا بتوانند از ثمرات و برکات این امر برخوردار شده و افزایش محصولات خود راشاهد باشند.
حلیم با اشاره به اقدام حمایتی دولت در تبدیل اراضی دیم به آبی منطقه تصریح کرد: با استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین از تمامی هزینه‌های اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار ۸۵ درصد توسط دولت پرداخت می‌شود و تنها ۱۵ درصد را خود کشاورزان به صورت آورده شخصی تامین می‌کنند که این یک فرصت خوب برای بهره‌مندی از این طرح برای کشاورزان در راستای افزایش محصولات تولیدی کشاورزی است.
فرماندار شهرستان بیله‌سوار بیان کرد: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد ایجاد تحولی اساسی در افزایش تولیدات کشاورزی و بهره‌وری در این بخش بوده و با افزایش استقبال کشاورزان منطقه از اجرای چنین طرح‌هایی شاهد افزایش درآمد آنها در این بخش باشیم.
وی با تاکید بر ایجاد هماهنگی‌های لازم توسط بانک کشاورزی منطقه برای ارائه تسهیلات به کشاورزان بیان کرد:‌ با توجه به آغاز برداشت گندم از مزارع بیله سوار و خریداری این محصولات در مراکز خرید شهرستان انتظار می‌رود بانک کشاورزی نسبت به پرداخت وجه گندم خریداری شده از کشاورزان در کمترین زمان ممکن اقدام کند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر