صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۵۰ ب.ظ
0
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

اجرای طرح سلامت رمضان در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طرح سلامت رمضان به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وراوی :

وراوی: فرهاد پورفرضی در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان اردبیل، اظهار داشت: اجرای طرح سلامت رمضان به منظور کاهش مشکلات بهداشتی است که سال‌های گذشته در ماه مبارک رمضان با آن مواجه بودیم که عمده این مشکلات مسمویت‌ها و آلودگی‌های غذایی است.
وی گفت: تعداد ۱۵ اکیپ بازرسی در قالب ۱۰۰ نفر و ۲ اکیپ نظارتی در ماه مبارک رمضان، در اماکن و مراکز حساس تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی استان اردبیل قبل و بعد از افطار بازرسی‌های مداومی را انجام می‌دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: بازرسی از نمایشگاه‌های طرح ضیافت در سراسر استان اردبیل مورد توجه گروه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود و نیز به منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌های خاص، ‌از عرضه سالاد دستی و سبزی خام در دست فروشی‌ها ممانعت می‌شود.
پورفرضی با بیان این‌که همه آب‌های معدنی و استخرها قبل و بعد از افطار مورد بازرسی ضربتی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: استفاده از ظروف یکبار مصرف نایلونی در مراکز تهیه و فروش مواد غذایی گرم به خصوص قبل از افطار ممنوع است که در صورت مشاهده با متخلفان پیگرد قانونی می‌شود.
وی بیان کرد: شماره تلفن‌های ۳۳۵۲۱۹۰۰ و ۳۳۵۲۲۱۷۴ به صورت ۲۴ ساعته برای ارئه خدمات مشاوره‌ای در رابطه با بهداشت غذایی آماده پاسخ‌گویی به هم استانی‌ها می‌باشد که جلوگیری از عرضه مواد غذایی بعد از افطار توسط دست فروش‌ها نیز با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط اجرایی می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: ممنوعیت آبیاری مزارع سبزیجات با آب فاضلاب خام به طوری جدی دنبال می‌شود چرا که این کار سبب بروز بیماری‌های مختلف از جمله وبا، سل و آلودگی به کرم آسکاریس شده و نیز موجب آلودگی خاک و مزارع کشاورزی می‌شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر