صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۰۰ ب.ظ
0

رئیس مرکز بهداشت محیط استان اردبیل گفت: چهار آب گرم ساری‌سو، اعصاب‌سو، بش‌باجیلار و پهنلوی سرعین به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی تعطیل شدند.

وراوی :

وراوی: محمد دانه‌زن پیش از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت استان با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بهداشتی آب‌های گرم استان اظهار کرد: قرار بود بر اساس قراردادی که شرکت آب منطقه‌ای با پیمانکاران امضا می‌کند، تعمیرات آب‌های گرم و رعایت موازین بهداشتی در آنها مدنظر قرار گیرد که بخشی از این تعهدات تاکنون انجام نشده است.
وی افزود: با توجه به این‌که رعایت نشدن موازین بهداشتی سلامت مردم را در آب گرم بش‌باجیلار، پهنلو،‌ ساری‌سو و اعصاب‌سو تهدید می‌کرد، بعد از تذکرات و توصیه‌های مختلف اقدام به تعطیلی این آب‌های گرم کردیم چرا که آنها به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکردند.

رئیس مرکز بهداشت محیط استان اردبیل یادآور شد: ما از تعداد ۱۹ آب‌گرم استان که نظارت مستقیم بر موازین بهداشتی آنها داریم چهار آب گرم ایرانیان، سبلان، ژنرال و قهوه‌سویی را در سرعین از نظر بهداشتی مطلوب ارزیابی کردیم و آب گرم شهر آفتاب نیر نیز در زمره آنها قرار دارد.

دانه‌زن بیان کرد: در ۱۶۶ نمونه‌برداری میکروبی که از آب‌های گرم داشتیم، در ۴۴ مورد موارد مثبتی از آلودگی‌ها را مشاهده کردیم که در این بین ۲۴ مورد از وضعیت نامطلوبی برخوردار بوده و بر همین اساس بعد از تذکرات مختلف و ضرورت ضدعفونی کردن و جرم‌گیری آب‌های گرم اعلام کردیم که باید چهار آبگرم سرعین باید تعطیل شود.

این مسئول ادامه داد: تا زمانی که در این آب‌های گرم تغییر محسوسی ایجاد نشده و ایرادها برطرف نشود امکان ابطال این حکم تعطیلی وجود ندارد چرا که برخی از صاحبان این آب‌های گرم با گذشت ماه‌ها هیچ اقدامی را برای رفع معایت خود انجام نداده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت محیط استان اردبیل در مورد تخلف آشکار برخی از صاحبان آب‌های گرم در دایر کردن بوفه فروش محصولات مختلف در کنار استخرها و آب‌های گرم گفت: این مورد نیز از نظر ما غیربهداشتی و غیراصولی تلقی می‌شود و در کنار آن در برخی از آب‌های گرم شاهد وارد کردن بیش از ظرفیت مجموعه آب گرم در بهره‌برداری و استفاده هموطنان بودیم که قطعا این رفتار نیز مطلوب نیست.

دانه‌زن تصریح کرد:‌ تعدادی از صاحبان این آب‌های گرم با شکستن آب سردکن‌ها سعی کرده بودند تا استفاده‌کنندگان از آب‌های گرم را به استفاده از آب‌های سرد بسته‌بندی داخل بوفه‌ها سوق دهند که این نیز مناسب و مطلوب به نظر نمی‌رسد.

وی افزود: در سه آبگرم پهنلو، ایرانیان و گاومیش‌گلی پذیرش افراد برای استفاده از آب‌های گرم بیش از ظرفیت مورد نظر بوده به طوری که در برخی از آب‌های گرم تا ۱۰۰ نفر بیشتر از ظرفیت آب گرم ورودی را شاهد بودیم.

رئیس مرکز بهداشت محیط استان اردبیل در پایان سخنان خود با انتقاد از تغییر محل ورودی آب گرم گاومیش‌گلی از مبدا به محل خروج گفت: انتظار می‌رود در تغییر و جابجایی این مکان به عنوان مکان کلرزنی برای افراد ورودی به آب گرم دقت شده و در استفاده از کمدهای آهنی فرسوده نیز که مشکلاتی را به وجود آورده تغییرات ایجاد شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر