صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۰۴ ب.ظ
0
با تلاش آتش‌نشانی و اهالی مهار شد

سه آتش‌سوزی متوالی در اراضی کشاورزی بیله‌سوار

سه آتش‌سوزی متوالی در اراضی کشاورزی شهرستان بیله‌سوار که 350 هکتار اراضی گندم بیله‌سوار را از بین برد با تلاش ماموران آتش‌نشانی مهار شد.

وراوی :

وراوی: فرماندار شهرستان بیله‌سوار امروز اظهار کرد: این آتش‌سوزی که در منطقه جعفرآباد و روستاهای قره‌دره، خلیفه‌لو و زرگر بیله‌سوار رخ داد، سبب شد تا بیش از ۳۵۰ هکتار از اراضی گندم آماده برداشت ساکنان این شهرستان از بین برود.
آرام حلیم گفت: دیروز گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی در منطقه قره‌دره از حوالی بخش جعفرآباد به ما ارائه شده که ما به سرعت با تشکیل ستاد بحران آتش‌نشان‌های بیله‌سوار و جعفرآباد را به منطقه اعزام کردیم تا نسبت به مهار آتش اقدام کنند.

وی ادامه داد: ما برای مهار آتش علاوه بر چهار دستگاه خودروی آتش‌نشانی جعفرآباد و بیله‌سوار مجبور شدیم از شهرهای همجوار پارس‌‌آباد و اصلاندوز نیز ستاد بطلبیم تا بعد از ساعاتی با کمک اهالی این حریق مهار شد که در این آتش‌سوزی بیش از ۲۰۰ هکتار از اراضی منطقه قره‌دره در حریق سوخت.

فرماندار بیله‌سوار تصریح کرد: دومین آتش‌سوزی در منطقه خلیفه‌لو رخ داد که این آتش‌سوزی با کمک مردم و آتش‌نشان‌ها در فضای ۱۰۰ هکتار مهار شد، اما گندم به بار نشسته این منطقه نیز از بین رفت.

حلیم عنوان کرد: سومین حریق نیز مربوط به روستای زرگر از توابع شهرستان بیله‌سوار بود که به دنبال این آتش‌سوزی ماموران آتش‌‌نشانی به محل عزیمت کرده و بعد از ساعت‌ها تلاش آن را مهار کردند و ۵۰ هکتار از اراضی منطقه در این آتش‌سوزی از بین رفت.

فرماندار بیله‌سوار بیان کرد: در مجموع بیش از ۳۵۰ هکتار اراضی گندم‌خیز این شهرستان در روز گذشته دچار آتش‌سوزی شد، به طوری که بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تن محصول گندم خسارت دیده و ۲ میلیارد تومان به اهالی صدمه وارد شده است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه هنوز علت آتش‌سوزی‌ها مشخص نشده است، از آتش‌نشانان که حتی خارج از توان خود در این زمینه جدیت به خرج دادند، قدردانی کرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر