صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۰۸ ب.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: تاکید و اصرار ما بر این است تا همه آب‌های گرم استان اردبیل به بخش خصوصی واگذار شود تا امکان بهره‌برداری کیفی از آنها بدون دخالت دولت فراهم آید.

وراوی :

وراوی: مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی در اردبیل اظهار کرد: در کنار واگذاری هر چه سریع‌تر آب‌های گرم استان که هم اکنون تعداد ۱۰ دهنه از این آب‌های گرم در اختیار دولت است به بخش خصوصی می‌توانیم زمینه بهسازی و بهره‌برداری مطلوب از این آب‌های گرم را به راحتی فراهم کنیم.
وی خطاب به مسئولان شرکت آب منطقه‌ای گفت: اینکه این آب‌های گرم دولتی هر سال به یک نفر اجاره داد شود منطقی به نظر نمی‌رسد و باید قراردادها ۵ یا ۱۰ ساله تهیه شود تا متناسب با این مهلت قرارداد فرد سرمایه‌گذار بتواند تعهدات واقعی را انجام دهد.

رئیس شورای اداری استان یادآور شد: باید همه آب‌های گرم استان از یک شرایط مطلوب و بهداشتی برای ارائه خدمات به مردم بهره‌مند شوند به طوری که از ۲۱ آبگرم استان تاکنون ۱۱ مورد به بخش خصوصی واگذار شده و مابقی نیز هر چه سریع‌تر باید به بخش خصوصی واگذار شود.

خدابخش بیان کرد: نیازی نیست که ما بخواهیم به سرمایه‌گذاران با فشار و تهدید القا کنیم که نسبت به بهسازی آب‌های گرم خود اقدامی را انجام دهند بلکه بهتر است با مهیا کردن شرایط تلاشمان بر این باشد تا با یک رقم واقعی مزایده آنها را به فعالان این بخش واگذار کنیم.

این مسئول با بیان اینکه آبیاری مزارع کشاورزی با پساب فاضلاب‌ها صحیح به نظر نمی‌رسد، افزود: در شهر سرعین با اجرایی شدن شبکه فاضلاب که قرار است به سرعت راه‌اندازی شود می‌توانیم خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب را در اختیار کشاورزان برای آبیاری مزارع و باغات آنها قرار دهیم.

رئیس شورای سلامت استان ادامه داد: تاکنون ۶ میلیارد تومان برای تکمیل شبکه فاضلاب سرعین اعتبار هزینه شده و قرار است تا شهریور ماه این تصفیه‌خانه راه‌اندازی شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

خدابخش‌ با بیان اینکه باید در آبیاری مزارع، باغات و کشتزارها به جای استفاده از پساب فاضلاب باید آب تصفیه شده در تصفیه‌خانه مورد استفاده قرار گیرد، عنوان کرد: در شهرستان مشگین‌شهر و پارس‌آباد نیز باید مشکل به وجود آمده در این زمینه با تدبیری منطقی و درست و ممنوعیت آبیاری با فاضلاب خام مورد توجه قرار گیرد.

وی به آغاز فصل گرما و آغاز تعطیلات تابستانی و به تبع آن آغاز سفرهای گردشگران و مسافران اشاره کرد و افزود: آنچه که در این زمینه برای ما مهم به نظر می‌رسد ارائه خدمات کیفی‌تر با ترازهای مناسب بهداشتی و الگوی‌های مطلوب است که همه دستگاه‌ها باید در تامین این زیرساخت‌ها تلاش کنند.

استاندار اردبیل یادآور شد: بر اساس اعلام بهداشت تعدادی از آب‌های گرم استان اردبیل به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی تعطیل شده‌اند که سعی‌مان بر این است با رفع این ایرادات به تدریج این آب‌های گرم را برای استفاده اهالی و گردشگران و مسافران به حالت باز نگه داریم تا مشکل و گرفتاری برای هموطنان به وجود نیاید.

خدابخش در پایان سخنان خود بیان کرد: از صاحبان آب‌های گرم،‌ استخرها و آب‌درمانی‌ها انتظار داریم تا ضمن رعایت موازین بهداشتی و رعایت نکات حفاظتی در اطراف استخرها و آب‌های گرم بکوشند تا رضایت بیشتر هموطنان، گردشگران و مسافران فراهم آید که در این ارتباط پیشنهاد کردیم تا ارائه آموزش به متصدیان این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر