صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۲:۱۱ ب.ظ
0

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: همکاری و ارتباطات دو جانبه با شرکت‌های نوین و پیشرفته کشور ایتالیا، کشاورزی استان اردبیل را متحول می‌کند.

وراوی :

وراوی: عدیل سروی در نشست با مدیر کارخانه تولیدکننده ماشین‌آلات کشاورزی «ناردی ایتالیا» در اردبیل اظهار کرد: وجود ۲۱ هزار و ۴۷۸ دستگاه تراکتور و کمباین در استان اردبیل که ۱۱۵ هزار بهره‌بردار و کشاورز را یاری می‌دهند داشت و برداشت محصولات کشاورزی را تسهیل می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در عرصه کشاورزی نوین و صنعتی کشاورزان به چنین ابزارهایی برای تسهیل در امور کشاورزی نیاز دارند، افزود: ۱۲۰۰ دستگاه کمباین در مرحله برداشت محصولات زراعی بکارگیری می‌شود که این تعداد دستگاه‌ کمباین در هشت استان کشور بکارگیری می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: با گذشت زمان و کسب خدمات حداکثری از این دستگاه‌ها این تجهیزات روز به روز فرسوده شده و نیاز به بازسازی دارند.

سروی بیان کرد: اخیرا زمینه حضور کارخانه تولیدکننده «ناردی» از کشور ایتالیا فراهم شده و اکنون با مذاکراتی که با مدیر این شرکت دکتر ویرجیلیومازاردو انجام شده می‌توانیم مستقیما ماشین‌آلات کشاورزی را که با آخرین سیستم تکنولوژی دنیا ساخته شده‌اند وارد کشور کنیم.

این مسئول ادامه داد: در این زمینه می‌توان حتی مستقیما با اخذ نمایندگی توسط سرمایه‌گذاران قوی تکنولوژی آنها را به منظور تولید در استان اردبیل وارد کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: این نوع حرکت در عالم تکنولوژی و صنعت یک امتیاز ویژه‌ای برای استان فراهم می‌آورد و در واقع در آینده نزدیک شاهد تحولات اساسی در زمینه مکانیزاسیون خواهیم شد.

سروی یادآور شد: شرکت ناردی که تولیدکننده ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی است در جهان از شهرت مطلوبی برخوردار است و اکثر دستگاه‌های تولیدی آنها با شرایط اقلیمی و منطقه‌ای استان اردبیل مطابقت داشته و امیدواریم زمینه افزایش همکاری فراهم شود.

وی با اشاره به پتانسیل بسیار بالای استان گفت: سه دشت حاصلخیز استان از قبیل اردبیل، مشگین‌شهر و مغان سه عرصه مستعد و متصل به هم هستند که هر یک استعداد بی‌نظیری را دارا هستند ارزش تولیدات کشاورزی استان را افزایش داده‌اند.

در این جلسه مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نیز با قدردانی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: قبلاً طی سفر رسمی به کشور ایتالیا از نزدیک با تولیدات این کشور آشنا شده و به قابلیت‌ها و توانایی‌های این کشور در عرصه کمک‌رسانی به ناوگان مکانیزاسیون استان پی بردم و در حال حاضر که حضور این مدیران را در استان مهیا شده می‌توان گفت که همکاری‌های فی‌مابین می‌تواند به توسعه مکانیزاسیون کمک شایان توجهی کند.

در این جلسه دکتر مازاردو با ابراز خوشحالی از ارائه تجربه ۱۲۰ ساله شرکت ناردی در امر تولید و عرضه ماشین آلات کشاورزی به کشورهای متقاضی گفت: ماشین‌آلات ساخت این شرکت نه تنها در دشت باز بلکه برای باغات میوه هم کاربرد دارند که در کشاورزی امروزی از کاشت تا برداشت که به صورت علمی انجام می‌پذیرد چنین ماشین‌آلاتی را تولید می‌کنیم البته این موضوع برای ما بسیار مهم است که بعد از فروش ماشین‌آلات با اعزام کارشناسان ذیربط آموزش‌های لازم را ارائه می‌کنیم و در گام‌های بعدی به فروش و سود فکر می‌کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر