صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۶:۳۳ ب.ظ
0

مشگین شهر در استان رتبه اول تولید گوشت مرغ را داراست که در این راستا بزرگترین سالن مرغداری گوشتی با گنجایش 30 هزار قطعه در مشگین شهر به بهره برداری رسید

وراوی :

وراوی: مرغداری گوشتی ۳۰ هزار قطعه ای امروز (دوشنبه ۲۵ خرداد) در مشگین شهر افتتاح شد. این مرغداری که توسط شرکت اوجالان نگین ساوالان تاسیس شده در ۳۰ کیلومتری مشگین شهر واقع شده است.

در مراسم افتتاح این مرغداری، فرماندار مشگین شهر، بخشدار مرادلو، مسئول دامپزشکی استان، ریاست جهاد کشاورزی مشگین شهر و معاونت جهاد کشاورزی استان اردبیل حضور داشتند.

این مرغداری دارای بیشترین طول سالن پرورش مرغ با طول ۱۰۰ متر است که دارای عرض ۲۰ متری می باشد. همچنین بصورت کاملا اتوماتیک و با حداقل نیروی انسانی فعالیت می کند.

مدیرعامل شرکت اوجالان نگین ساوالان عسکر ثریایی به خبرنگار وراوی گفت: مرغداری با سرمایه گذاری ۱ میلیارد و هفتاد میلیون تومانی به بهره برداری رسیده است که با مشارکت ۵۰ درصدی بانک کشاورزی راه اندازی شده است. ۵۰ درصد مابقی نیز آورده شرکت اوجالان نگین است.

وی در مورد امکانات این مرکز تولیدی گفت: مرغداری کاملا اتوماتیک بوده و نهاده (غذای مصرفی مرغ متشکل از ذرت و سویا) در محل مرغداری با دستگاه های ویژه میکس و ترکیب می شود و دستگاه بصورت اتوماتیک غذا را به داخل سالن هدایت کرده و بصورت اتوماتیک دان دهی می شود. آّبدهی مرغداری نیز کاملا اتوماتیک است. همچنین سیستم گرمایشی این مرکز با چند جت فعالیت می کند و دمای مورد نیاز ماکیان را تامین می کند.

همچنین وی به دستگاه اتوماتیک مه پاش اشاره کرد و گفت: این دستگاه در کمتر مرغداری دیده می شود. کار این دستگاه این است که اگر دمای سالن به بیش از حد مجاز برسد، بصورت اتوماتیک فعال شده و با پخش مه در محوطه سالن باعث پایین آمدن دمای سالن می شود.

ثریایی در رابطه با حجم بالای سالن به خبرنگار وراوی گفت: در کنار مشکلاتی که در مدیریت یک سالن ۳۰ هزار قطعه ای وجود دارد می توان به فواید آن از جمله کاهش سوخت فسیلی برای گرمایش، کاهش نیروی انسانی و تجهیزاتی سالن اشاره کرد.

وی در مورد مشکلات پیش روی بزرگترین سالن مرغداری گوشتی استان به سرمایه در گردش بسیار پایینی که بانک در نظر گرفته است اشاره کرد و گفت: سرمایه در گردش مورد نیاز این مرغداری در حدود ۳۰۰ میلیون تومان است که بانک این مبلغ را فقط ۶۸ میلیون تومان در نظر می گیرد و در هر دوره برداشت مرغ فقط این مبلغ را به عنوان وام به شرکت پرداخت می کند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر