صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۵ ق.ظ
0

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از فعال سازی ۳۰۰ پایگاه تابستانی در این استان در قالب طرح غنی سازی اوقات فراغت خبر داد.

وراوی :

وراوی: نادر سقا در نشست مشترک با اصحاب رسانه یکی از مهمترین برنامه های کانون های مساجد را اجرای برنامه های فرهنگی هنری در اوقات فراغت در قالب فعال سازی پایگاه های تابستانی در کنار ۴۳۰ کانون فرهنگی هنری عنوان کرد.
وی با بیان اینکه در سه بازه زمانی اوقات فراغت و تابستان، ماه رمضان و ماه محرم مخاطبان مساجد افزایش می یابد، اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد در مناطقی که اوقات فراغت به درستی برنامه ریزی نمی شود انحرافات اخلاقی بروز پیدا می کند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تاکید کرد: علاوه بر این فرصت دانش آموزان در طول سال تحصیلی برای شرکت در برنامه های فرهنگی هنری محدود است و کانون های مساجد برای پر کردن این خلا اقدام به اجرای برنامه های متنوع می کنند.

سقا با یادآوری برگزاری جلسات توجیهی برگزاری این طرح در شهرستان ها اضافه کرد: امسال طرح غنی سازی اوقات فراغت با بهره گیری از نظام نامه تخصصی اداقت فراغت خواهد بود و می توان گفت استان اردبیل از استان های پیشتاز در اجرای این طرح است.

وی از جمله محوری ترین برنامه های این ایام را ارتباط گیری مساجد با مدارس مجاور برشمرد و تصریح کرد: با برگزاری برنامه های فرهنگی، جشن تکلیف و نماز جماعت در نظر داریم تا دانش آموزان به سمت مساجد جذب شوند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به تدوین دفترچه راهنمای خدمات آموزشی، فرهنگی و رفاهی ویژه کانون های مساجد اشاره کرد و افزود: در این دفترچه خدمات مختلف که در قالب تفاهم نامه با دستگاه ها از سوی آن ها ارائه می شود به اعضا معرفی شده است.

وی با اذعان به انعقاد ۵۲ مورد تفاهم نامه و همکاری با ادارات افزود: تلاش بر این است ظرفیت دستگاه ها در غنی سازی برنامه های کانون ها به کار گرفته شود تا حدی که مساجد به تراز مساجد اسلامی دست یابند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر