صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۲ ق.ظ
0

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: شناسنامه‌های بلاتکلیف در استان اردبیل که ثبت فوت در آنها انجام نشده بود شناسایی و در این زمینه ۴ هزار شناسنامه از درجه اعتبار ساقط شده‌اند.

وراوی :

وراوی: اسد حسن‌زاده در دیدار با فرماندار شهرستان خلخال اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، خدمات‌رسانی در ثبت احوال رشد چشم‌گیری پیدا کرده و برای اجرای انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری آمادگی کامل در استان را داریم.
وی تصریح کرد: آرشیو الکترونیکی که در دسترس داریم بالای ۹۹ درصد قابل ارائه بوده و در همه جای ایران قابل مشاهده است و این موضوع سبب شده تا بار عظیمی از مسافرت‌های غیرضروری کاهش یابد و در این زمینه حجم اطلاعات را به شاخص‌های ملی رسانده‌ایم.
حسن‌زاده با بیان اینکه شهرستان خلخال در شاخص‌های پوششی در رتبه ممتاز است، گفت: در صدور شناسنامه‌های مکانیزه در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی را در استان شاهد هستیم و در این زمینه نمودار رشد جمعیتی در کشور سیر افزایشی را نشان می‌دهد.
مدیرکل ثبت احوال اردبیل بیان کرد: بی اعتبار کردن شناسنامه‌های بلاتکلیف در استان که ثبت فوت برای آنها انجام نشده بود را به اتمام رسانده‌ایم و در این زمینه بالغ بر ۴ هزار شناسنامه راکد را از سجل و اسناد ثبت احوال خارج کرده‌ایم.
وی افزود: با به‌روز کردن خدمات ثبت احوال بدون استثنا قادر هستیم به تمامی ایرانیان در استان اردبیل ارائه خدمات کرده و با صدور شناسنامه‌های مکانیزه در بالا بردن ضریب امنیت سجلی و هویتی گام‌های مهمی را در این حوزه برداشته‌ایم و راه‌اندازی خدمات کارت‌های هوشمند شناسنامه‌ای را در این شهرستان آغاز کرده‌ایم.
مدیرکل ثبت احوال اردبیل با اشاره به اینکه رشد ولادت در اردبیل ۳٫۱ درصد است که این آمار در خلخال ۲٫۷ درصد ثبت شده است، گفت: تامین امکانات درمانی و بهداشتی و استفاده نکردن از روش‌های سنتی زایمان می‌تواند مانع کاهش ولادت در این شهرستان شود و نیاز است که با بالا بردن خدمات بهداشتی و درمانی و ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها مانع این کاهش ولادت در این شهرستان باشیم.
حسن‌زاده با بیان اینکه راه‌اندازی دفاتر پیشخوان دولت از سیاست کلی سازمان ثبت احوال است، اظهار کرد: با راه‌اندازی دومین دفتر پیشخوان دولت در شهرستان خلخال، این دفاتر با ارائه خدمات مطلوب در آینده نزدیک قادر خواهند بود از طریق این سامانه به ارائه کارت ملی هوشمند در این شهرستان بپردازند که این موضوع سبب سرعت در صدور کارت ملی الکترونیکی می‌شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر