صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۷ ق.ظ
0

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: گرایش دانش‌آموزان به رشته تجربی به شدت ادامه دارد و این، نگرانی و دغدغه‌های ما را زیاد کرده است.

وراوی :

وراوی: شهداد عبداللهی دوشنبه شب در مراسم افتتاح خانه ریاضیات اردبیل در استانداری اردبیل اظهار کرد: راه‌اندازی خانه ریاضیات قطعا به تقویت آموزش و فراگیری این رشته کمک خواهد کرد چرا که دانش‌آموزان ما چندان رغبت و علاقمندی به تحصیل در رشته ریاضی را ندارند.
وی گفت: در نقطه مقابل گرایش به رشته تجربی بسیار زیاد است به طوری که اغلب فارغ‌التحصیلان ما نیز مشتاق هستند تا دوباره با تحصیل در رشته تجربی از حرفه‌هایی همچون داروسازی و دندان‌پزشکی قبول شوند.

عبداللهی ادامه داد: ما در سال گذشته ۲۱ هزار و ۵۵۰ داوطلب کنکور داشتیم که نیمی از این داوطلبان به تعداد ۱۱ هزار و ۲۴۴ نفر در رشته تجربی ثبت نام کرده بودند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: از این تعداد تنها ۴ هزار و ۲۰۰ نفر دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی بوده و مابقی پشت کنکوری‌ها هستند که طالب رشته تجربی بوده و فقط منتظر قبولی در رشته‌هایی همچون پزشکی،‌ داروسازی و دندانپزشکی هستند.

عبداللهی تصریح کرد: امسال آمار کنکوری‌ها در این استان ۳ هزار نفر کمتر بوده که تعداد کنکوری‌های ما به ۱۸ هزار و ۴۶۲ نفر رسید اما جای تاسف است که ۳ هزار نفر از تعداد کنکوری‌ها کم شده و تنها ۶۰۰ نفر در رشته تجربی کمتر شده و مابقی مربوط به رشته ریاضی و انسانی است.

وی در پایان سخنان خود گفت: فرصت طلایی است تا با راه‌اندازی خانه ریاضیات دانش‌آموزان را راغب به یادگیری و آموزش ریاضی کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر